طرز تهیه سالاد کاردینال

سالاد کاردینال ایرانی طرز تهیه سالاد فرانسوی با مرغ سالاد کاردینال روسی سالاد کاردینال رزا منتظمی تزیین سالاد کاردینال

سالاد کاردینال یکی از انواع سالادهای بسیار محبوب در کشور فرانسه است که با رسپی ها و مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد کاردینال در ادامه با سایت آموزشی نکته چی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
ژامبون یا سینه مرغ۲۰۰ گرم
خیارشور۱۰۰ گرم
سیب زمینی۲۵۰ گرم
مغز گردو۱ پیمانه
روغن زیتون۲ قاشق غذاخوری
مغز کاهو۳ عدد
برنج½ پیمانه
سس مایونز½ پیمانه
ماست کیسه ای½ پیمانه
خامه صبحانه۲ تا ۳ قاشق غذاخوری
نمک، فلفل سیاه و آب لیمو ترش تازهبه مقدار کافی

طرز تهیه سالاد کاردینال

مرحله اول

برای تهیه سالاد کاردینال خوشمزه برنج را می شوییم، سپس به همراه ۱ قاشق چایخوری نمک درون یک کاسه حاوی آب می ریزیم. در ادامه اجازه می دهیم برنج به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه درون آب بماند تا خیس بخورد.

مرحله دوم

در این مرحله یک قابلمه مناسب را تا نیمه پر از آب می کنیم، سپس قابلمه را روی حرارت زیاد قرار می دهیم و اجازه می دهیم تا به نقطه جوش برسد. در ادامه خیار شور را می شوییم، سپس به صورت نگینی ریز خرد می کنیم.

مرحله سوم

حالا برنج را درون آبکش می ریزیم تا آب اضافی اش خارج شود، سپس درون قابلمه حاوی آب جوش اضافه می کنیم و اجازه می دهیم برنج به مدت ۸ تا ۱۲ دقیقه درون آب جوش بماند تا پخت اولیه آن انجام شود.

مرحله چهارم

در این مرحله زمانی که اطراف برنج نرم و مغز آن کمی گیر داشت قابلمه را از روی حرارت بر می داریم، سپس برنج را آبکشی می کنیم. در ادامه برنج را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم. در ادامه روی حرارت ملایم شعله پخش کن قرار می دهیم.

مرحله پنجم

حالا درب قابلمه را با دم کنی می پوشانیم و روی قابلمه قرار می دهیم. در ادامه قابلمه را روی شعله پخش کن قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم برنج به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه روی حرارت بماند تا کاملا دم بکشد.

مرحله ششم

در این مرحله مغز گردو را به کمک چاقو به صورت ریز نگینی خرد می کنیم. در ادامه سیب زمینی را می شوییم، سپس درون یک قابلمه مناسب قرار می دهیم و تا اندازه ای که روی سیب زمینی را بگیرد آب اضافه می کنیم.

مرحله هفتم

حالا قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم سیب زمینی به مدت ۴۵ دقیقه درون آب جوش بماند تا کاملا بپزد و مغز آن نرم شود. در ادامه پس از گذشت این زمان سیب زمینی را از قابلمه خارج می کنیم.

مرحله هشتم

در این مرحله پوست سیب زمینی را جدا می کنیم و اجازه می دهیم کاملا خنک شود، سپس به صورت نگینی درشت خرد می کنیم. در ادامه برنج را درون یک ظرف مناسب می ریزیم و اجازه می دهیم کاملا خنک شود.

مرحله نهم

حالا مغز کاهو را می شوییم و به صورت ریز خرد می کنیم. در ادامه ژامبون را به صورت ریز خرد می کنیم و به همراه مغز کاهو، سیب زمینی، برنج، مغز گردو و خیار شور درون یک کاسه مناسب می ریزیم و مخلوط می کنیم.

مرحله دهم

در این مرحله سس مایونز را به همراه خامه صبحانه درون یک کاسه مناسب می ریزیم و با چنگال هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شود، سپس ماست و نمک، فلفل سیاه و آب لیمو ترش تازه به سس اضافه می کنیم.

مرحله یازدهم

حالا مخلوط سس و ماست را هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شود. در ادامه سس را روی مخلوط سالاد می ریزیم و با قاشق زیر و رو می کنیم تا سس به خورد مواد برود. در ادامه روغن زیتون را روی سالاد می ریزیم.

مرحله دوازدهم

در نهایت سالاد کاردینال را درون یخچال قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم به مدت ۲ ساعت درون یخچال بماند تا مزه ها با هم ترکیب شوند. در ادامه پس از گذشت این زمان سالاد را از یخچال خارج می کنیم و سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 27 بهمن 1400

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام نکته چی و لینک مستقیم بلا مانع است.