طرز تهیه لبو

طرز تهیه لبو قرمز طرز تهیه لبو در زودپز طرز تهیه لبو پلو طرز تهیه لبو شیرازی طرز تهیه لبو قرمز با شیره انگور طرز تهیه لبو قرمز مثل بیرون طرز تهیه لبو ترشی طرز تهیه لبو رژیمی

لبو یکی از خوراکی های خوشمزه و پر طرفدار ایرانی است که خیلی راحت می توانید آنرا در منزل تهیه کنید، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه لبو در ادامه با نکته چی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
چغندر قرمز۲ عدد بزرگ
شکر۳ قاشق غذاخوری
آب۳ لیوان

طرز تهیه پخت لبو

مرحله اول

برای تهیه لبوی بازاری ابتدا لبوها را با برس یا اسکاچ کاملا تمیز کرده و می شوییم، سپس در قابلمه ای کوچک قرار می دهیم (همان طور با پوست باید باشند). در ادامه ۵ لیوان آب روی لبوها می ریزیم و روی حرارت کم قرار می دهیم تا به مدت ۳ ساعت بپزند.

مرحله دوم

گه گاه به لبوها سرمی زنیم تا اگر آب موجود در قابلمه کم شده بود و نیاز به آب جوش داشت، مجددا اضافه کنیم. پس از گذشت این زمان لبو ها را با زدن چنگال داخل آنها تست می کنیم تا متوجه شویم که پخته اند و یا نیاز به پخت بیشتری دارند.

مرحله سوم

پس از اینکه لبوها پختند، قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم تا خنک شوند(حتما باید به اندازه ۲ لیوان آب لبو پس از پخت داخل قابلمه باشد). بعد پوست روی آنها را می گیریم و روی تخته آشپزخانه به صورت حلقه حلقه خرد می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله لبوهای خرد شده را مجددا به داخل قابلمه بر می گردانیم و شکر را می افزاییم، سپس درب قابلمه را می گذاریم. در ادامه حرارت را کم کرده و اجازه می دهیم لبوها به مدت یک ساعت دیگر بپزند و آب لبو تبخیر شود.

مرحله پنجم

توجه داشته باشید که در پایان پخت لبوها، باید فقط نصف لیوان از آب لبو در درون قابلمه باقی بماند که آن هم بسیار غلیظ باشد. پس از اینکه پخت لبوها به پایان رسید، قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم.

مرحله ششم

در این مرحله لبوها را از قابلمه خارج کرده و درون ظرف مورد نظرمان می چینیم، سپس آب لبوی غلیظش باقیمانده در قابلمه را روی آنها ریخته و سرو می کنیم. توجه داشته باشید که میزان شکر را نسبت به ذائقه خود می توانیم کم یا زیاد کنیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام نکته چی و لینک مستقیم بلا مانع است.