یکشنبه 22 فروردین 1400

طرز تهیه لبو

طرز تهیه لبو قرمز در خانه بخار پز مثل بیرون با شیره انگوردر زودپز قالبی تنوری لبو رژیمی پوست کنده آموزش تصویری پخت لبو

لبو یکی از خوراکی های خوشمزه و پر طرفدار ایرانی است که خیلی راحت می توانید آنرا در منزل تهیه کنید، برای مشاهده این آموزش آشپزی سنتی در ادامه با نکته چی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
چغندر قرمز۲ عدد بزرگ
شکر۳ قاشق غذاخوری
آب۳ لیوان

دستور پخت لبو

مرحله اول

ابتدا لبوها را با برس یا اسکاچ کاملا تمیز می کنیم و می شوییم و در قابلمه ای کوچک قرار می دهیم(همان طور با پوست باید باشند) و ۵ لیوان آب روی لبوها می ریزیم و روی حرارت کم قرار می دهیم تا به مدت ۳ ساعت به مرور زمان بپزند.

مرحله دوم

گه گاه به لبوها سرمی زنیم تا اگر آب موجود در قابلمه کم شده بود و نیاز به آب جوش داشت مجددا اضافه کنیم. سپس لبو ها را تست می کنیم و با زدن چنگال داخل آن ها متوجه می شویم که پخته اند و یا نیاز به پخت بیشتری دارند.

مرحله سوم

لبوها که پخته شدند آن ها را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم تا خنک شوند(حتما باید به اندازه ۲ لیوان آب لبو پس از پخت داخل قابلمه باشد).بعد پوست روی آن ها را می گیریم و روی تخته آشپزخانه آنها را حلقه حلقه خرد می کنیم.

مرحله چهارم

سپس مجددا به داخل قابلمه بر می گردانیم و شکر را می افزاییم و درب قابلمه را می گذاریم و حرارت را کم می کنیم تا ۱ ساعت دیگر لبوها بپزند و آب لبو تبخیر شود و فقط نصف لیوان از آب لبو در پایان پخت مانده باشد،که آن هم بسیار غلیظ باشد.

مرحله پنجم

در آخر لبوها که پخته شدند و تنها یک شیره غلیظ از آب لبو که دارای غلظت متوسطی است ماند، حرارت زیر قابلمه را خاموش می کنیم و لبو ها را داخل ظرف مورد نظرمان می چینیم و از آب غلیظ آن روی لبوها می ریزیم و نوش جان کنید.

  • منبع :
  • تصویر از اینستاگرام gisoo_home
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام نکته چی و لینک مستقیم بلا مانع است.