طرز تهیه دمپخت توله؛ یک وعده غذایی مغذی و بسیار خوشمزه

طرز تهیه دمپخت توله؛ یک وعده غذایی مغذی و بسیار خوشمزه

طرز تهیه دمپخت توله امروز می‌خواهیم در سایت آموزشی نکته چی، به سراغ یکی از این غذاهای محبوب و دوست‌داشتنی برویم؛ طرز تهیه …

طرز تهیه پلوی سبزیجات خوشمزه و ساده مرحله به مرحله

طرز تهیه پلوی سبزیجات خوشمزه و ساده مرحله به مرحله

طرز تهیه پلوی سبزیجات پلوی سبزیجات یکی از انواع غذاهای ساده ایرانی است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش …

طرز تهیه سالاد کلم سفید مخصوص با کشمش مرحله به مرحله

طرز تهیه سالاد کلم سفید مخصوص با کشمش مرحله به مرحله

طرز تهیه سالاد کلم سفید سالاد کلم سفید یکی از انواع سالادهای خوشمزه و پرطرفدار رستورانی است که با مواد متنوعی درست می …

طرز تهیه کباب دیگی

طرز تهیه کباب دیگی با برنج طرز تهیه کباب دیگی با سیب زمینی طرز تهیه کباب دیگی شمالی طرز تهیه کباب دیگی ساده طرز تهیه کباب دیگی خانگی طرز تهیه کباب دیگی مجلسی طرز تهیه کباب دیگی دونفره طرز تهیه کباب دیگی مشهدی

کباب دیگی یکی از انواع غذاهای سنتی و خوشمزه ایرانی است که با دستورهای متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کباب دیگی در ادامه با سایت آموزشی نکته چی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت۵۰۰ گرم
پیاز بزرگ۱ عدد
سیر۵ حبه
برنج۴ پیمانه
زعفران دم کردهبه مقدار کافی
گوجه فرنگی۲ عدد
پودر سیر، سماق، پاپریکا و آویشنبه مقدار کافی
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی

طرز تهیه کباب دیگی

مرحله اول

برای تهیه کباب دیگی خوشمزه ابتدای کار گوشت را به تکه های کوچک تقسیم می کنیم، سپس در چرخ گوشت قرار می دهیم و درون یک کاسه مناسب چرخ می کنیم. در ادامه پوست پیاز را جدا کرده و به خوبی می شوییم.

مرحله دوم

حالا پیاز را با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم، سپس از صافی رد می کنیم تا آب اضافی اش خارج شود. در ادامه پیاز رنده شده را درون کاسه حاوی گوشت چرخ کرده اضافه می کنیم، سپس پوست سیر را جدا می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله سیر را با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم، سپس به گوشت چرخ کرده اضافه می کنیم. در ادامه نمک و فلفل سیاه، پودر سیر، پاپریکا و آویشن را به گوشت چرخ کرده اضافه می کنیم و مواد را به خوبی ورز می دهیم.

مرحله چهارم

حالا روی کاسه را با سلفون می پوشانیم، سپس اجازه می دهیم به مدت ۲۰ دقیقه درون یخچال استراحت کند. در ادامه یک قابلمه مناسب را تا نیمه پر از آب می کنیم، سپس روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب جوش بیاید.

مرحله پنجم

در این مرحله مقداری نمک درون آب جوش می ریزیم، سپس برنج را می شوییم و زمانی که آب جوش آمد درون آن می ریزیم. در ادامه اجازه می دهیم برنج به مدت ۸ تا ۱۲ دقیقه درون آب جوش بماند تا پخت اولیه آن انجام شود.

مرحله ششم

حالا گوشت چرخ کرده را از یخچال خارج می کنیم، سپس یک تابه مناسب انتخاب می کنیم و مقداری روغن مایع درون آن می ریزیم. در ادامه مایه گوشت چرخ کرده را درون آن می ریزیم و با پشت قاشق پخش می کنیم، سپس به ۴ قسمت تقسیم می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله مایه گوشت را درون تابه صاف می کنیم، سپس تابه را روی حرارت ملایم قرار داده و اجازه می دهیم یک طرف کباب کاملا سرخ شود. پس از این که یک طرف آن کاملا سرخ شد حرارت را خاموش می کنیم.

مرحله هشتم

حالا زمانی که اطراف برنج نرم شد، مغز آن کمی گیر داشت از روی حرارت بر می داریم، سپس درون آبکش می ریزیم و اجازه می دهیم آب اضافی اش خارج شود. در ادامه نیمی از برنج را بر می داریم، سپس به آن زعفران دم کرده اضافه می کنیم.

مرحله نهم

در این مرحله برنج را هم می زنیم تا زعفران درون برنج مخلوط شود و برنج به طور کامل زعفرانی شود. در ادامه یک تابه مناسب انتخاب می کنیم، سپس مقداری روغن مایع درون قابلمه می ریزیم و سیب زمینی حلقه را به عنوان ته دیگ درون قابلمه قرار می دهیم.

مرحله دهم

حالا برنج زعفرانی را درون قابلمه می ریزیم، سپس با پشت قاشق برنج را فشرده می کنیم تا منسجم شود. در ادامه مقداری برنج سفید درون قابلمه روی برنج زعفرانی می ریزیم و مجددا برنج را با پشت قاشق منسجم می کنیم.

مرحله یازدهم

در این مرحله تکه های کباب را روی برنج قرار می دهیم، سپس مقداری سماق روی آن ها می پاشیم. در ادامه گوجه فرنگی را می شوییم و به صورت حلقه ای خرد می کنیم، سپس گوجه فرنگی را روی کباب ها قرار می دهیم.

مرحله دوازدهم

حالا باقی مانده برنج سفید را روی کباب ها می ریزیم، سپس مجددا با پشت قاشق فشرده می کنیم و روی درب قابلمه را با دم کنی می پوشانیم، سپس روی شعله ملایم شعله پخش کن قرار می دهیم.

مرحله سیزدهم

در نهایت قابلمه را روی شعله پخش کن می گذاریم، سپس اجازه می دهیم به مدت ۴۵ دقیقه روی حرارت بماند تا برنج دم بکشد. پس از گذشت این زمان حرارت را خاموش می کنیم، سپس درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم و سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 26 دی 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام نکته چی و لینک مستقیم بلا مانع است.