طرز تهیه دمپخت توله؛ یک وعده غذایی مغذی و بسیار خوشمزه

طرز تهیه دمپخت توله؛ یک وعده غذایی مغذی و بسیار خوشمزه

طرز تهیه دمپخت توله امروز می‌خواهیم در سایت آموزشی نکته چی، به سراغ یکی از این غذاهای محبوب و دوست‌داشتنی برویم؛ طرز تهیه …

طرز تهیه بورانی بادمجان خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله

طرز تهیه بورانی بادمجان خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله

طرز تهیه بورانی بادمجان بورانی بادمجان یکی از ترکیب های خوشمزه و خاص ماست و بادمجان است که برای پیش غذا یا سرو …

طرز تهیه سمبوسه عربی ساده و خوشمزه مرحله به مرحله

طرز تهیه سمبوسه عربی ساده و خوشمزه مرحله به مرحله

طرز تهیه سمبوسه عربی سمبوسه عربی یکی از انواع غذاهای سنتی و خوشمزه عربی است که با ترکیبات متفاوتی درست می شود، برای …

طرز تهیه کمپیر سیب زمینی

طرز تهیه کمپیر سیب زمینی بدون فر فیلم طرز تهیه کمپیر سیب زمینی طرز تهیه کمپیر ترکیه ای سیب زمینی کمپیر طرز تهیه سیب زمینی ماستی ترکیه پوره سیب زمینی ترکیه ای طرز تهیه کمپیر با مایکروفر کمپیر سیب زمینی تهران

کمپیر سیب زمینی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده کشور ترکیه است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کمپیر سیب زمینی در ادامه با سایت آموزشی نکته چی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سیب زمینی۴ عدد بزرگ
پنیر پیتزا½ پیمانه
کره۲۵ گرم
سوسیس۸ عدد
قارچ۱۰ عدد
پنیر گودا۴ ورق
کنسرو ذرتبه مقدار کافی
نمک، فلفل سیاه و پودر آویشنبه مقدار کافی

طرز تهیه کمپیر سیب زمینی

مرحله اول

برای تهیه  کمپیر سیب زمینی خوشمزه ابتدای کار سیب زمینی ها را می شوییم، سپس هر کدام را جداگانه درون ورق فویل می پیچانیم و درون فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه قرار می دهیم تا مغز پخت شوند.

مرحله دوم

حالا کاور سوسیس ها را جدا می کنیم، سپس به صورت نگینی خرد می کنیم. در ادامه قارچ ها را می شوییم و درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی شان آن خارج شود، سپس قارچ ها را به صورت ورقه ای نازک اسلایس می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله زمانی که سیب زمینی ها مغز پخت شدند آن ها را از فر خارج می کنیم، سپس شکم آن ها را برش می زنیم و به کمک قاشق کمی تخیله می کنیم، سپس درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا کره را به همراه پنیر پیتزا، نمک، فلفل سیاه و پودر آویشن به کاسه حاوی سیب زمینی اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا کره و پنیر پیتزا با حرارت سیب زمینی آب شوند. در ادامه سیب زمینی را با پشت قاشق فشار می دهیم تا پوره شود.

مرحله پنجم

توجه داشته باشید این مرحله باید با سرعت العمل بالایی انجام شود در غیر این صورت سیب زمینی خنک می شود، سپس کره و پنیر پیتزا آب نمی شود. در ادامه مخلوط سیب زمینی را درون سیب زمینی ها می ریزیم.

مرحله ششم

در این مرحله یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس مقداری روغن مایع درون تابه می ریزیم و اجازه می دهیم روغن به خوبی گرم شود. در ادامه سوسیس را به تابه اضافه می کنیم و تفت می دهیم.

مرحله هفتم

حالا قارچ را به سوسیس اضافه می کنیم، سپس حرارت را زیاد می کنیم تا قارچ آب نیندازد و کاملا سرخ شود. در ادامه مخلوط سوسیس و قارچ را به درون سیب زمینی ها می ریزیم و روی هر سیب زمینی یک ورق پنیر قرار می دهیم.

مرحله هشتم

در این مرحله کنسرو ذرت را درون آبکش می ریزیم تا آب اضافی اش خارج شود. در ادامه مقداری از مخلوط سوسیس و قارچ روی پنیر پیتزا می ریزیم و مقداری ذرت به آن اضافه می کنیم، سپس مجددا درون فر بر می گردانیم.

مرحله نهم

در نهایت اجازه می دهیم کمپیر سیب زمینی درون فر بماند تا پنیر پیتزا آب شود. در ادامه کمپیر سیب زمینی را از فر خارج می کنیم، سپس درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم و به همراه سس دلخواه سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 22 اسفند 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام نکته چی و لینک مستقیم بلا مانع است.