طرز تهیه کوکوی نخود فرنگی ساده و خوشمزه مرحله به مرحله

طرز تهیه کوکوی نخود فرنگی ساده و خوشمزه مرحله به مرحله

طرز تهیه کوکوی نخود فرنگی کوکوی نخود فرنگی یکی از انواع کوکوهای ساده و سالم بین المللی است که با مواد متنوعی درست …

طرز تهیه خورش نازخاتون؛ دستور پختی برای علاقه‌مندان به غذاهای ترش

طرز تهیه خورش نازخاتون؛ دستور پختی برای علاقه‌مندان به غذاهای ترش

طرز تهیه خورش نازخاتون در این مطلب از سایت آموزشی نکته چی، به سراغ یکی از خورش‌های سنتی و بسیار خوشمزه ایرانی، خورش …

طرز تهیه سالاد کلم رژیمی، به روش رستورانی درستش کن!

طرز تهیه سالاد کلم رژیمی، به روش رستورانی درستش کن!

طرز تهیه سالاد کلم رژیمی سالاد کلم رژیمی یکی از انواع سالادهای خوشمزه و لذیذ است که خیلی راحت با مواد متنوع درست …

طرز تهیه مرغ شکم پر

فیلم طرز تهیه مرغ شکم پر در قابلمه طرز تهیه مرغ شکم پر در فر طرز تهیه مرغ شکم پر شمالی طرز تهیه مرغ شکم پر برای مهمانی طرز تهیه مرغ شکم پر با رب انار در فر طرز تهیه مرغ شکم پر در قابلمه مرحله به مرحله فیلم طرز تهیه مرغ شکم پر در توستر طرز تهیه مرغ شکم پر در قابلمه نمک

مرغ شکم پر از غذاهای خاص و خوشمزه بین المللی است که در اعیاد و مناسبت های خاص تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه مرغ شکم پر در ادامه با سایت آموزشی نکته چی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
مرغ کامل متوسط۱ عدد
نمک۱ قاشق غذاخوری
پیاز۴ عدد
زردچوبه۱ قاشق غذاخوری
فلفل سیاه½ غذاخوری
پودر سیر۲ قاشق غذاخوری
مواد لازم شکم پر
سبزی شکم پر۳۰۰ گرم
پیاز۲ عدد
سیر۳ حبه
مغز گردو۲ قاشق غذاخوری
رب انار ملس½ لیوان
نمک، فلفل سیاه و زردچوبهبه مقدار کافی
مواد لازم برای رومال
زعفران دم کردهبه مقدار کافی
کرهبه مقدار کافی
مواد لازم برای سس
پیاز۲ عدد
رب گوجه فرنگی۲ تا ۳ قاشق غذاخوری
آب جوش۱ لیوان
آب لیمو ترش تازه۱ قاشق غذاخوری
نمک، فلفل و زردچوبهبه مقدار کافی

طرز تهیه مرغ شکم پر

مرحله اول

برای تهیه مرغ شکم پر رستورانی در ابتدای کار برای مرینیت کردن مرغ نمک را به همراه زردچوبه فلفل سیاه و پودر سیر درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس مخلوط می کنیم و تمام سطح و درون مرغ می مالیم تا ادویه ها به خورد مرغ بروند.

مرحله دوم

در این مرحله مرغ را درون یک کاسه مناسب قرار می دهیم، سپس روی آن را با سلفون می پوشانیم و اجازه می دهیم به مدت ۱ ساعت درون یخچال استراحت کند. در همین حین مواد شکم پر را آماده می کنیم.

مرحله سوم

حالا سبزی شکم پر ( جعفری، نعنا، گشنیز و چند برگ پونه) را می شوییم، سپس درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی اش خارج شود. در ادامه سبزی را روی تخته گوشت قرار می دهیم و به صورت ریز ساطوری می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله پوست پیاز را جدا می کنیم، سپس به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. در ادامه پوست سیر را جدا می کنیم به صورت نگینی ریز خرد می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله پنجم

حالا مقداری روغن مایع درون تابه اضافه می کنیم، سپس بلافاصله پیاز را می ریزیم و تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای  شود. در ادامه سیر را به پیاز اضافه می کنیم و به تفت دادن ادامه می دهیم تا عطر سیر آزاد شود.

مرحله ششم

در این مرحله نمک، فلفل سیاه و زردچوبه را به پیاز و سیر اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا بوی خامی ادویه ها از بین برود. در ادامه سبزی شکم پر را درون تابه می ریزیم و به تفت دادن ادامه می دهیم تا آب اضافی سبزی تبخیر شود.

مرحله هفتم

حالا مغز گردو را به کمک چاقو به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. در ادامه رب انار و مغز گردو را به مواد شکم پر اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا بوی خامی گردو گرفته شود، سپس از روی حرارت بر می داریم تا کاملا خنک شود.

مرحله هشتم

در این مرحله پس از گذشت ۱ ساعت مرغ را از یخچال خارج می کنیم، سپس مخلوط سبزی را درون شکم مرغ می ریزیم و با نخ و سوزن می دوزیم تا مواد از درون شکم مرغ خارج نشود. در ادامه پوست دو عدد پیاز را جدا می کنیم و می شوییم.

مرحله نهم

حالا پیاز را به صورت حلقه ای برش می زنیم، سپس پاهای مرغ را با نخ می بندیم و درون یک نایلون تمیز قرار می دهیم، سپس پیاز های حلقه ای را روی مرغ قرار می دهیم و نایلون را محکم می بندیم، سپس درون یخچال قرار می دهیم.

مرحله دهم

در این مرحله اجازه می دهیم مرغ شکم پر به مدت یک شب درون یخچال استراحت کند. در ادامه پس از گذشت این زمان فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود.

مرحله یازدهم

حالا پوست مابقی پیاز را جدا می کنیم، سپس می شوییم و به صورت حلقه ای خرد می کنیم. در ادامه درون ظرف مورد نظرمان را با مقداری روغن مایع چرب می کنیم، سپس پیاز های حلقه ای را درون ظرف کنار هم می چینیم.

مرحله دوازدهم

در این مرحله مرغ را روی پیاز ها قرار می دهیم تا مرغ با طرف تماس نداشته باشد. در ادامه نصف لیوان آب درون ظرف می ریزیم، سپس ظرف را درون فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم مرغ درون فر بماند تا کاملا مغز پخت شود.

مرحله سیزدهم

در ۱ ساعت اول پخت به هیچ عنوان درب فر را باز نمی کنیم. در ادامه کره را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری بنماری می کنیم تا کره کاملا ذوب شود، سپس پس از گذشت ۱ ساعت درب فر را باز می کنیم.

مرحله چهاردهم

در این مرحله برس را به زعفران دم کرده آغشته می کنیم، سپس روی تمام سطح مرغ می مالیم تا کاملا رنگ بگیرد. در ادامه پس از گذشت ۳۰ دقیقه برس را به کره آغشته می کنیم، سپس روی تمام سطح مرغ می مالیم.

مرحله پانزدهم

حالا هر ۳۰ دقیقه یک بار کره و زعفران را روی مرغ می مالیم تا روی مرغ طلایی و خوشرنگ شود. در ادامه سس مرغ شکم پر را آماده می کنیم، برای این منظور ابتدا پوست پیاز را جدا می کنیم، سپس می شوییم.

مرحله شانزدهم

در این مرحله پیاز را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم و یک قابلمه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس مقداری روغن مایع درون آن می ریزیم و بلافاصله پیاز را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا سبک و شیشه ای شود.

مرحله هفدهم

حالا رب گوجه فرنگی را به همراه نمک، زردچوبه و فلفل سیاه به پیاز اضافه می کنیم، سپس به تفت دادن ادامه می دهیم تا بوی خامی رب گوجه فرنگی گرفته شود و رنگ باز کند. در ادامه آب جوش را به سس اضافه می کنیم.

مرحله هجدهم

در این مرحله اجازه می دهیم سس به غلظت مطلوب برسد. در ادامه ۲ دقیقه آخر پخت آب لیمو ترش تازه را به سس اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم. در ادامه زمانی که مرغ شکم پر کاملا مغز پخت و طلایی شد از فر خارج می کنیم.

مرحله نوزدهم

در نهایت مرغ شکم پر را درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم، سپس سس مخصوص را در کنار مرغ شکم پر قرار می دهیم. در آخر مرغ شکم پر را به همراه زرشک پلو یا نان تازه سرو کرده، سپس میل کنید. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 23 بهمن 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام نکته چی و لینک مستقیم بلا مانع است.