طرز تهیه سالاد عدس خوشمزه و ساده مرحله به مرحله

طرز تهیه سالاد عدس خوشمزه و ساده مرحله به مرحله

طرز تهیه سالاد عدس سالاد عدس یکی از انواع سالادهای ساده و بین المللی است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای …

طرز تهیه سوپ کدو حلوایی خوشمزه رستورانی مرحله به مرحله

طرز تهیه سوپ کدو حلوایی خوشمزه رستورانی مرحله به مرحله

طرز تهیه سوپ کدو حلوایی سوپ کدو حلوایی یکی از انواع سوپ های خوشمزه فصل پاییز است که می توانیم از آن به …

طرز تهیه بابا غنوش خوشمزه به روش لبنانی مرحله به مرحله

طرز تهیه بابا غنوش خوشمزه به روش لبنانی مرحله به مرحله

طرز تهیه بابا غنوش بابا غنوش یکی از انواع غذاهای خوشمزه لبنانی است که طعم آن به دلیل بادمجان کبابی به میرزا قاسمی …

طرز تهیه خورش مرغ در فر

طرز تهیه مرغ در ظرف پیرکس در فر طرز تهیه مرغ تکه ای در فر طرز تهیه مرغ در فر اجاق گاز طرز تهیه مرغ در ظرف پیرکس در فر نی نی سایت طرز تهیه مرغ در فر برقی طرز تهیه مرغ تکه ای در فر نی نی سایت طرز تهیه مرغ در فر بدون فویل جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر

خورش مرغ در فر یکی از انواع غذاهای سالم و رژیمی است که معمولا با زرشک پلو سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه خورش مرغ در فر در ادامه با سایت آموزشی نکته چی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سینه و ران مرغ۸۰۰ گرم
پیاز۱ عدد
فلفل دلمه ای۱ عدد
آب لیمو ترش تازه۳ قاشق غذاخوری
زعفران دم کردهبه مقدار کافی
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی

طرز تهیه خورش مرغ در فر

مرحله اول

برای تهیه خورش مرغ در فر به روش ساده در ابتدای کار فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا به خوبی گرم شود. در ادامه فلفل دلمه ای و پیاز را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم و پیاز را درون تابه می ریزیم.

مرحله دوم

حالا مقداری روغن مایع به تابه اضافه کرده و تابه را روی حرارت متوسط می گذاریم. در ادامه پیاز را تفت می دهیم تا سبک و شیشه ای شود، سپس فلفل دلمه ای را به تابه اضافه کرده و در حد رفع بوی خامی آنرا تفت می دهیم.

مرحله سوم

در این مرحله درون یک ظرف مناسب مخلوط پیاز و فلفل دلمه ای را ریخته، سپس تکه های سینه و ران مرغ را درون ظرف روی سبزیجات می چینیم. حالا مقداری نمک و فلفل سیاه روی تکه های سینه و ران مرغ می ریزیم.

مرحله چهارم

در ادامه ظرف را طبقه وسط فر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم تکه های مرغ به مدت ۳ ساعت درون فر بمانند تا کاملا پخته شوند. پس از گذشت ۳۰ دقیقه زعفران دم کرده را به صورت پخش روی تکه های مرغ می ریزیم.

مرحله پنجم

پس از گذشت ۱ ساعت آب لیمو ترش تازه را به ظرف حاوی تکه های مرغ اضافه کرده و آنها را درون ظرف بر می گردانیم، سپس اجازه می دهیم سینه و ران مرغ درون فر بمانند تا کاملا پخته و روی آنها طلایی و خوشرنگ شود.

مرحله ششم

زمانی که گوشت تکه های مرغ کاملا پخته و روی آنها طلایی شد، ظرف را از فر خارج می کنیم. در نهایت تکه های مرغ را درون ظرف مورد نظرمان منتقل می کنیم، سپس به همراه زرشک پلو و ماست سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 4 تیر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام نکته چی و لینک مستقیم بلا مانع است.