طرز تهیه خورش داوود پاشا خوشمزه ترکیه ای مرحله به مرحله

طرز تهیه خورش داوود پاشا خوشمزه ترکیه ای مرحله به مرحله

طرز تهیه خورش داوود پاشا خورش داوود پاشا از خورش های معروف کشور ترکیه است که شخصی به نام داوود پاشا این خورش …

طرز تهیه شیرین پلو خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله

طرز تهیه شیرین پلو خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله

طرز تهیه شیرین پلو شیرین پلو یکی از انواع غذاهای سنتی و قدیمی ایرانی است که با دستورهای متنوعی درست می‌شود، برای مشاهده …

طرز تهیه کوفته فلاح خوشمزه و ترکیه ای مرحله به مرحله

طرز تهیه کوفته فلاح خوشمزه و ترکیه ای مرحله به مرحله

طرز تهیه کوفته فلاح کوفته فلاح یکی از انواع غذاهای خوشمزه و رژیمی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای …

طرز تهیه سمبوسه مرغ

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی با مرغ طرز تهیه سمبوسه مرغ با خمیر طرز تهیه سمبوسه مرغ ساده فیلم طرز تهیه سمبوسه مرغ طرز تهیه سمبوسه مرغ و سیب زمینی با نان لواش طرز تهیه سمبوسه مرغ با سیب زمینی طرز تهیه سمبوسه مرغ در فر طرز تهیه سمبوسه مرغ ماستی

سمبوسه مرغ یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده بین المللی است که با ترکیب های بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سمبوسه مرغ در ادامه با سایت آموزشی نکته چی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سب زمینی۳ عدد
فلفل دلمه ای رنگی۱ عدد
پیاز کوچک۲ عدد
سینه مرغ½ سینه
پنیر پیتزابه مقدار کافی
قارچ۵ عدد
رب گوجه فرنگی۲ قاشق غذاخوری
نان لواشبه مقدار کافی
فلفل سیاه، نمک و زردچوبهبه مقدار کافی

طرز تهیه سمبوسه مرغ

مرحله اول

برای تهیه سمبوسه مرغ خوشمزه ابتدا یک قابلمه مناسب انتخاب می کنیم، سپس سینه مرغ را درون قابلمه قرار می دهیم. در ادامه پوست یک پیاز را جدا می کنیم، سپس به ۴ قسمت تقسیم می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله پیاز را درون قابلمه قرار می دهیم، سپس قابلمه را تا نیمه پر از آب می کنیم. در ادامه قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم مرغ به مدت ۱ ساعت درون قابلمه آب پز شود.

مرحله سوم

حالا پوست سیب زمینی را جدا می کنیم، سپس می شوییم و به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مقداری روغن به آن اضافه می کنیم، سپس اجازه می دهیم روغن گرم شود.

مرحله چهارم

در این مرحله سیب زمینی را درون تابه اضافه می کنیم، سپس تفت می دهیم تا به طور کامل سرخ شوند. در ادامه قارچ را می شوییم، سپس پوست اضافی آن را جدا می کنیم و به صورت نگینی نیز خرد می کنیم.

مرحله پنجم

حالا درون یک تابه جداگانه روغن می ریزیم، سپس روی حرارت زیاد قرار می دهیم و قارچ را به تابه اضافه می کنیم. در ادامه قارچ با حرارت زیاد تفت می دهیم تا آب نیندازد، سپس اجازه می دهیم آب اضافی قارچ تبخیر شود.

مرحله ششم

در این مرحله پس ازگذشت ۱ ساعت سینه مرغ را از قابلمه خارج می کنیم، سپس با چنگال گوشت مرغ را ریش ریش می کنیم. در ادامه فلفل دلمه ای را می شوییم، سپس دانه های آن را خارج می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله فلفل دلمه ای را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. در ادامه پوست پیاز را جدا می کنیم، سپس به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. حالا یک تابه مناسب روی حرارت متوسط قرار می دهیم.

مرحله هشتم

در این مرحله مقداری روغن درون تابه می ریزیم و بلافاصله پیاز خرد شده را به آن اضافه می کنیم. در ادامه پیاز را تفت می دهیم تا سبک و شیشه ای شود، سپس فلفل دلمه ای خرد شده را اضافه می کنیم.

مرحله نهم

حالا به تفت دادن ادامه می دهیم تا بوی خامی فلفل دلمه ای گرفته شود. در ادامه مرغ ریش ریش شده را به تابه اضافه می کنیم کمی تفت می دهیم، سپس سیب زمینی و قارچ سرخ شده را اضافه می کنیم.

مرحله دهم

در این مرحله مواد را با هم خوب مخلوط می کنیم و رب گوجه فرنگی را اضافه می کنیم، سپس رب را تفت می دهیم تا کاملا سرخ شود. در ادامه نمک، فلفل سیاه و زردچوبه را اضافه می کنیم و به تفت دادن ادامه می دهیم.

مرحله یازدهم

حالا زمانی که بوی خامی ادویه ها از بین رفت حرارت را خاموش می کنیم. در ادامه نان لواش را روی سطح کار قرار می دهیم، سپس نان را به ۳ قسمت تقسیم می کنیم و مقداری از مواد میانی ابتدای نان قرار می دهیم.

مرحله دوازدهم

در این مرحله مقداری پنیر پیتزا روی مواد میانی می ریزیم، سپس نان را به صورت مثلث تا می کنیم. در ادامه یک تابه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس به اندازه ای که سمبوسه ها در روغن شناور بمانند روغن اضافه می کنیم..

مرحله سیزدهم

در این مرحله سمبوسه ها را درون تابه قرار می دهیم و اجازه می دهیم با حرارت بسیار ملایم بهط ور کامل سرخ شوند. پس از اینکه یک طرف سمبوسه به طور کامل سرخ شد بر می گردانیم تا طرف دیگر نیز سرخ شود.

مرحله چهاردهم

در نهایت سمبوسه ها را روی دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان گرفته شود. در آخر یک ظرف مناسب انتخاب کنید، سپس سمبوسه ها را درون ظرف بچینید و با سس دلخواه سرو کنید. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 28 آذر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام نکته چی و لینک مستقیم بلا مانع است.