طرز تهیه کباب سینی به روش ترکیه ای مرحله به مرحله

طرز تهیه کباب سینی به روش ترکیه ای مرحله به مرحله

طرز تهیه کباب سینی کباب سینی یکی از انواع غذاهای سنتی کشور ترکیه است که با دستورهای متنوعی درست می شود، برای مشاهده …

طرز تهیه قند کنجی؛ یک ایده عالی برای پذیرایی از مهمان‌ها

طرز تهیه قند کنجی؛ یک ایده عالی برای پذیرایی از مهمان‌ها

طرز تهیه قند کنجی قند کنجی، با طعم دلنشین و بافت ترد و خوشمزه‌اش، یکی از این تنقلات است که ساخت آن نه …

طرز تهیه مرغ پاپ کورنی خوشمزه و مخصوص مرحله به مرحله

طرز تهیه مرغ پاپ کورنی خوشمزه و مخصوص مرحله به مرحله

طرز تهیه مرغ پاپ کورنی مرغ پاپ کورنی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده بین المللی است که معمولا به عنوان پیش …

طرز تهیه خورش انار و بادمجان

طرز تهیه خورش انار و بادمجان, طرز تهیه خورش انار با بادمجان

خورش انار و بادمجان یکی از انواع خورش‌های خوشمزه، لذیذ و اصیل شمالی است که به روش‌های مختلف با مواد متنوعی درست می‌شود، از آن می‌توانید برای پذیرایی و مهمانی‌ها به عنوان یک غذای مجلسی و شیک استفاده کنید، این خورشت خوش طعم طرفداران زیادی دارد. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه خورش انار و بادمجان در ادامه با سایت آموزشی نکته چی همراه باشید.

مواد لازممقدار مواد
مرغ۲ تکه
بادمجان۴ عدد
پیاز متوسط۱ عدد
دانه های انار۴ قاشق غذا خوری
شکر۱ قاشق غذا خوری
آب انار۲۵۰ میلی لیتر یا ۱ لیوان
رب انار۳ قاشق غذا خوری
آب جوش۱۲۵ میلی لیتر معادل ۲/۱ لیوان
زعفران دم کردهبه مقدار لازم
نمک و زرد چوبه۱ قاشق چای خوری از هر کدام
فلفل سیاه و زنجبیل۱ قاشق چای خوری از هر کدام
زیره سیاه و جوز هندی۲/۱ قاشق چای خوری از هر کدام
برنجبه تعداد نفرات
زعفران دم کرده برای تزئین برنجبه مقدار لازم
خلال پسته برای تزئین برنج۱ قاشق غذا خوری
نعنا و ریحان و شوید تازه برای تزئین خورشبه مقدار لازم
زرشک تفت داده برای تزئین خورش۲ قاشق غذا خوری
فلفل سبز شیرین برای دورچینبه مقدار لازم
لیمو ترش برش داده شدا برای دورچین۱ عدد

طرز تهیه خورش انار و بادمجان

مرحله ۱: دم کردن زعفران

برای طرز تهیه خورش انار و بادمجان ابتدا مقداری زعفران را داخل یک ظرف کوچک بریزید، کمی آب جوش به آن اضافه کنید، روی ظرف را بپوشانید و بگذارید تا زعفران دم بکشد و غلیظ شود، مقدار زعفران بستگی به ذائقه و سلیقه خودتان دارد و هرچه بیشتر باشد رنگ، طعم و عطر غذا بهتر می‌شود.

مرحله ۲: شستن و خشک کردن تکه‌های مرغ

سپس برش‌های مرغ را تمیز بشورید، خشک کنید، بهتر است که از ران مرغ استفاده کنید اما با توجه به سلیقه خودتان می‌توانید از سینه مرغ هم برای درست کردن این غذای خوش طعم استفاده کنید، بعد از آن تکه‌های مرغ را داخل یک ظرف قرار دهید.

مرحله ۳: اضافه کردن زعفران به برش‌های مرغ و قرار دان آن‌ها در یخچال

بعد زعفران دم کرده را که غلیظ شده است روی برش‌های مرغ بریزید و با هم مخلوط کنید به طوری که تکه‌های مرغ کاملاً با زعفران دم کرده آغشته شوند بعد روی ظرف را بپوشانید و ظرف آن‌ها را در یخچال قرار دهید تا به مدت یک ساعت استراحت کنند.

مرحله ۴: سرخ کردن تکه‌های مرغ در روغن داغ

سپس در یک تابه دیگر مقداری روغن بریزید، تابه را روی حرارت متوسط قرار دهید تا روغن داغ شود، تکه‌های مرغ را که خوب مزه‌دار شده‌اند از یخچال بیرون بیاورید و در روغن داغ سرخ کنید وقتی یک طرف مرغ‌ها سرخ و طلایی رنگ شد آن‌ها را برگردانید.

مرحله ۵: سرخ کردن طرف دیگر مرغ‌ها و جدا کردن دانه‌های انار

بعد اجازه دهید تا طرف دیگر آن‌ها هم سرخ شود، سپس برش‌های مرغ را از داخل تابه بیرون بیاورید و کنار بگذارید، بعد از آن برای درست کردن سس، یک انار قرمز، آبدار و درشت را بشورید و برش دهید، دانه‌های انار را جدا کنید و داخل یک ظرف بریزید.

مرحله ۶: مخلوط کردن آب انار و شکر با هم

با توجه به ذائقه و سلیقه خودتان می‌توانید از انار ترش، شیرین یا ملس استفاده کنید، بعد از آن مقداری آب انار را هم که از قبل آماده کرده‌اید، داخل یک ظرف بریزید مقدار شکر به آن اضافه کنید، هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند و طعم آن کمی شیرین شود.

مرحله ۷: اضافه کردن دانه‌های انار به سس

مقدار شکر بستگی به ذائقه و سلیقه خودتان دارد که چقدر می‌خواهید سس شیرین شود، بعد دانه‌های انار را هم داخل آن بریزید، با هم مخلوط کنید سپس سس را کنار بگذارید، بعد بادمجان‌های قلمی و سالم را تمیز بشورید، با چاقوی تیز کلاهک سبز آن‌ها را جدا کنید.

مرحله ۸: برش دادن بادمجان‌ها و ریختن داخل آب نمک

بعد بدون این که بادمجان‌ها رو پوست بگیرید، آن‌ها را به شکل ورقه‌های نازک برش بزنید و داخل یک ظرف قرار دهید سپس مقداری آب نمک را که از قبل آماده کرده‌اید روی بادمجان‌ها بریزید، اجازه دهید تا به مدت نیم ساعت در محلول آب نمک بمانند.

مرحله ۹: گرفتن تلخی بادمجان‌ها

با این روش تلخی بادمجان‌ها گرفته می‌شود و برای پخت غذا طعم بهتری دارند، به جای استفاده از آب نمک می‌توانید روی برش‌های بادمجان مقداری نمک بپاشید، آن‌ها را کنار بگذارید تا به مدت نیم ساعت بمانند، تلخی آن‌ها گرفته شود و برای استفاده آماده شوند.

مرحله ۱۰: خرد کردن و تفت دادن پیازها

سپس پیاز را پوست بگیرید، به شکل نگینی و ریز خرد کنید بعد در یک تابه مقداری روغن بریزید، تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا روغن داغ شود، پیازها را در تابه بریزید با روغن داغ به مدت تقریباً ۵ دقیقه تفت دهید تا پیازها سبک و شیشه‌ای شوند.

مرحله ۱۱: اضافه کردن نمک و ادویه‌ها به پیازها

بعد مقداری نمک به پیازها اضافه کنید، کمی تفت دهید سپس ادویه‌ها را که شامل زردچوبه، فلفل سیاه، پودر زنجبیل، زیره سیاه و جوز هندی است به مقدار دلخواه و با توجه به سلیقه خودتان روی پیازها بریزید و کمی تفت دهید تا عطر ادویه‌ها پخش شود.

مرحله ۱۲: اضافه کردن رب انار و سس انار به مواد

بعد مقداری رب انار را به مواد اضافه کنید، کمی تفت دهید تا عطر و طعم رب کاملاً به خورد مواد برود، رب انار را تقریباً به مدت یک دقیقه با مواد در تابه تفت دهید، سپس مخلوط سس انار را که آماده کرده‌اید روی مواد بریزید و با هم مخلوط کنید.

مرحله ۱۳: اضافه کردن تکه‌های مرغ به مواد و پختن آن‌ها

بعد از آن تکه‌های مرغ را که خوب سرخ کرده‌اید، داخل ظرف روی مواد قرار دهید مقداری هم آب جوش روی مرغ‌ها بریزید تا کمی آن‌ها را بگیرد، سپس در ظرف را ببندید، اجازه دهید تا همه مواد به مدت یک ساعت روی حرارت ملایم بپزند و آماده شوند.

مرحله ۱۴: سرخ کردن بادمجان‌ها در روغن داغ

در این فاصله بادمجان‌ها را که تلخی آن‌ها گرفته شده است از داخل آب نمک بیرون بیاورید و آبکشی کنید، بعد آن‌ها را با یک پارچه کاملا خشک کنید، سپس در یک تابه مقداری روغن بریزید، تابه را روی حرارت متوسط قرار دهید تا روغن داغ شود.

مرحله ۱۵: سرخ کردن طرف دیگر بادمجان‌ها

سپس بادمجان‌ها را داخل تابه بریزید با روغن داغ سرخ کنید وقتی یک طرف بادمجان‌ها سرخ شد، آن‌ها را برگردانید تا طرف دیگر آن‌ها هم طلایی رنگ شود، بعد بادمجان‌های سرخ شده را از تابه بیرون بیاورید، روی یک توری قرار دهید تا روغن اضافی آن‌ها خارج شود.

مرحله ۱۶: اضافه کردن زعفران دم کرده به خورش

بعد یک ربع آخر پخت خورش، در ظرف آن را بردارید مقداری زعفران دم کرده غلیظ روی مواد بریزید، هم بزنید و خوب با هم مخلوط کنید تا رنگ، عطر و طعم زعفران کاملاً به خورد مرغ‌ها برود و آن‌ها را مزه‌دار کنند، مقدار زعفران به سلیقه خودتان بستگی دارد.

مرحله ۱۷: اضافه کردن بادمجان‌های سرخ شده به خورش

سپس بادمجان‌های سرخ شده را هم داخل ظرف روی مرغ‌ها قرار دهید بعد دوباره در ظرف را ببندید، اجازه دهید همه مواد با هم به مدت ۱۵ دقیقه دیگر بپزند تا عطر و طعم آن‌ها با هم ترکیب شود، بعد از این زمان ظرف را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید.

مرحله ۱۸: ریختن برنج در ظرب مناسب و تزئین آن

سپس اجازه دهید تا در دمای محیط کمی از حرارت اولیه خورش انار و بادمجان کم شود بعد برنج را که در حین پختن خورش انار و بادمجان، پخته‌اید و خوب دم کشیده است، داخل یک ظرف مناسب بریزید، با مقداری زعفران دم کرده و خلال پسته آن را تزئین کنید.

مرحله ۱۹: تزئین کردن خورش انار و بادمجان

سپس خورش انار و بادمجان را هم داخل ظرف دیگری بریزید، با چند برگ نعنا، ریحان و شوید تازه آن را تزئین کنید، برای تزئین خورش می‌توانید به دلخواه و با سلیقه خودتان از زرشک تفت داده شده هم استفاده کنید و مقداری زرشک روی مرغ‌ها بریزید.

مرحله ۲۰: چیدن انواع دورچین در کنار ظرف سرو و تزئین آن‌ها

چند فلفل سبز شیرین را هم تمیز بشورید و در کنار ظرف سرو به عنوان دورچین قرار دهید، یک لیمو ترش تازه را از وسط برش بزنید، در کنار فلفل‌های شیرین قرار دهید، برای تزئین خورش انار و بادمجان طبق سلیقه و به دلخواه خودتان عمل کنید. در آخر خورش انار و بادمجان را به عنوان یک غذای خوش طعم و پرطرفدار برای پذیرایی و مهمانی‌ها همراه با انواع دورچین و مخلفات سرو کنید.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 17 بهمن 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام نکته چی و لینک مستقیم بلا مانع است.