طرز تهیه کیک با سس کارامل به روش کافی شاپی مرحله به مرحله

طرز تهیه کیک با سس کارامل به روش کافی شاپی مرحله به مرحله

طرز تهیه کیک با سس کارامل کیک با سس کارامل یکی از انواع کیک های ساده و خوشمزه کافی شاپی است که با …

طرز تهیه نان گاتا خوشمزه به روش ارمنی مرحله به مرحله

طرز تهیه نان گاتا خوشمزه به روش ارمنی مرحله به مرحله

طرز تهیه نان گاتا نان گاتا یکی از انواع نان های خوشمزه و سنتی ارمنستان است که با رسپی ها و طعم های …

طرز تهیه قند کنجی؛ یک ایده عالی برای پذیرایی از مهمان‌ها

طرز تهیه قند کنجی؛ یک ایده عالی برای پذیرایی از مهمان‌ها

طرز تهیه قند کنجی قند کنجی، با طعم دلنشین و بافت ترد و خوشمزه‌اش، یکی از این تنقلات است که ساخت آن نه …

طرز تهیه کیک پای کدو حلوایی

طرز تهیه کیک پای کدو حلوایی, طرز تهیه کیک یا شیرینی با کدو حلوایی

کیک پای کدو حلوایی یکی از انواع کیک‌های خوشمزه و لذیذ است که بافتی سبک و نرم و لطیف دارد و خیلی راحت و سریع آماده و تهیه می‌شود این کیک خوش طعم از سه لایه مختلف تشکیل شده و برای پذیرایی و مهمانی‌ها بسیار مناسب و شیک است. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه کیک پای کدو حلوایی در ادامه با سایت آموزشی نکته چی همراه باشید.

مواد لازم برای کیکمواد لازم
تخم مرغ۱ عدد
کره۱۲۵ گرم
شکر۱ قاشق چای خوری
آرد۱ پیمانه و ۳ قاشق غذا خوری معادل ۱۸۵ گرم
نمک۱ پنس
مواد لازم برای کرم کدو حلواییمواد لازم
کدو حلوایی آب پزنیم کیلو
شکرنصف پیمانه
نشاسته ذرت یا گندم۲ قاشق غذا خوری
آب۳/۲ پیمانه
وانیل۱ بسته معادل ۵ گرم
مواد لازم برای کرم پنیریمواد لازم
پنیر لبنه۲۰۰ گرم
کره۱ و نیم قاشق غذا خوری معادل ۵۰ گرم
پودر قندنصف قاشق پیمانه
دارچین۱ قاشق چای خوری

طرز تهیه کیک پای کدو حلوایی

مرحله ۱: آماده‌سازی مخلوط آرد و شکر

برای طرز تهیه کیک پای کدو حلوایی ابتدا آرد را الک کنید تا بافت آن سبک و یکدست شود و سپس آن را داخل یک ظرف بریزید و شکر را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملاً با هم ترکیب شوند و بعد مقداری نمک را هم به مخلوط آرد اضافه کنید و هم بزنید و با هم ترکیب کنید.

مرحله ۲: افزودن تخم‌مرغ و کره به مخلوط

سپس تخم مرغ را به ترکیب آرد اضافه کنید و هم بزنید تا تخم مرغ از حالت لختگی خارج شود و کاملا با مواد مخلوط و یکدست شود و بعد از آن کره را که از ۱ ساعت قبل در یخچال قرار داده‌اید و خوب سرد شده است از یخچال بیرون بیاورید.

مرحله ۳: ترکیب کره مکعبی با مخلوط آرد

بعد کره را در اندازه‌های کوچک و به شکل مکعبی خرد کنید و به مخلوط آرد اضافه کنید و هم بزنید تا خوب با هم ترکیب شوند سپس خمیر تشکیل شده را حسابی ورز دهید تا کره به خورد مواد برود و خمیر یکدست و صاف و تقریباً سفتی تشکیل شود.

مرحله ۴: خنک کردن خمیر در یخچال

بعد خمیر را با سلفون بپوشانید و به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بافت آن سفت و منسجم شود بعد از این زمان خمیر را از یخچال بیرون بیاورید و روی یک سطح صاف مقداری آرد بپاشید و خمیر را روی آن قرار دهید.

مرحله ۵: آماده‌سازی قالب و پهن کردن خمیر

سپس خمیر را با وردنه به اندازه قالب تارت پهن و باز کنید و بعد قالب مورد نظر را با کره و یا روغن کاملاً چرب کنید و خمیر را در آن قرار دهید سپس با چنگال روی خمیر سوراخ‌های ریز ایجاد کنید به طوری که تمام سطح خمیر سوراخ شود.

مرحله ۶: پخت اولیه خمیر در فر

سوراخ کردن خمیر باعث می‌شود تا در هنگام پخت کیک، خمیر پف نکند و ظاهر آن خراب نشود سپس قالب را در فر که از ۱۰ دقیقه قبل گرم شده است قرار دهید و دمای فر را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید تا خمیر کیک خوب و کامل بپزد.

مرحله ۷: پخت نهایی و خنک کردن کیک

سپس اجازه دهید تا خمیر به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه در فر بپزد و سطح آن کاملاً طلایی رنگ شود و بعد از آن قالب را از فر بیرون بیاورید و در دمای محیط قرار دهید تا کیک کمی خنک شود و در این فاصله کرم کدو حلوایی را آماده و درست کنید.

مرحله ۸: آماده‌سازی کدو حلوایی برای پوره

کدو حلوایی را در اندازه‌های کوچک خرد کنید و پوست آن را بگیرید و گوشت کدو حلوایی را داخل میکسر بریزید و کاملاً له و پوره کنید اگر میکسر در دسترس نبود می‌توانید از گوشتکوب برقی یا گوشتکوب دستی برای پوره کردن کدوها استفاده کنید.

مرحله ۹: تهیه مخلوط کدو حلوایی و شکر

بعد پوره‌های کدو حلوایی را داخل یک قابلمه بریزید و مقداری شکر به آن اضافه کنید و هم بزنید سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و اجازه دهید تا کدو حلوایی‌ها آب بیاندازد و شکر در مخلوط حل شود و مخلوط شروع به جوشیدن کند.

مرحله ۱۰: افزودن نشاسته به مخلوط کدو

سپس مقداری نشاسته را داخل یک ظرف کوچک یا لیوان بریزید و کمی آب به آن اضافه کنید و خوب با هم مخلوط کنید تا یکدست شوند و بعد کم کم مخلوط نشاسته و آب را به ترکیب کدو حلوایی اضافه کنید و سریع هم بزنید و خوب با هم مخلوط کنید.

مرحله ۱۱: تکمیل مخلوط با افزودن وانیل

بعد در آخر وانیل را به مخلوط مواد اضافه کنید و هم بزنید تا عطر وانیل کاملا در مواد پخش شود و سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید و اجازه دهید تا مواد در دمای محیط به مدت ۱۰ دقیقه بماند و مخلوط آن کمی خنک شود.

مرحله ۱۲: اضافه کردن پوره کدو حلوایی به تارت

مخلوط کدو حلوایی را هرازگاهی هم بزنید تا رو نگیرد و زودتر خنک شود سپس کدو حلوایی را روی تارت بریزید و بر روی سطح آن پهن کنید و بگذارید تا در دمای محیط کاملاً خنک شود و در این فاصله هم کرم پنیری لایه بعدی را آماده و تهیه کنید.

مرحله ۱۳: تهیه کرم پنیری برای لایه بعدی

برای کرم پنیری مقداری کره را ده دقیقه در دمای محیط قرار دهید تا کمی نرم بشود و سپس کره را داخل یک ظرف بریزید و پودر قند را به آن اضافه کنید و با همزن برقی هم بزنید تا خوب با هم مخلوط و یکدست شوند و بافت آن روشن و کشدار شود.

مرحله ۱۴: هم‌زدن پنیر

بعد از آن مقداری پنیر لبنه را داخل یک ظرف دیگر بریزید و با همزن برقی مخلوط مواد را آن را هم بزنید تا بافت آن یکدست و لطیف شود و سپس به مخلوط کره و شکر اضافه کنید و هم بزنید تا خوب با هم ترکیب شده و بافت یکدستی تشکیل شکیل شود.

مرحله ۱۵: قرار دادن سس پنیری در یخچال

بعد از این که مخلوط به بافت مناسب رسید آن را به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و خنک شود سپس سس پنیری را داخل قیف بریزید و روی کرم کدو حلوایی پایپ کنید و به شکل و طرح دلخواه خودتان روی آن را تزئین کنید.

مرحله ۱۶: الک کردن پودر دارچین

سپس مقداری پودر دارچین را روی خامه الک کنید و آن را تزئین کنید و بعد دسر را در یخچال قرار دهید و اجازه دهید تا به مدت یک ساعت بماند و خوب استراحت کند و خامه خودش را بگیرد و سفت و منسجم شود و بعد از این مدت از یخچال درآورید.

مرحله ۱۷: تزیین و سرو کیک

بعد با سلیقه خودتان می‌توانید روی کیک پایه کدو حلوایی را با مقداری مغز گردوی خرد شده، پودر پسته و یا شکلات چیپسی تزئین کنید و سپس کیک را در شکل و اندازه دلخواه برش بزنید و به عنوان یک دسر شیک برای پذیرایی همراه با چای سرو کنید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 25 شهریور 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام نکته چی و لینک مستقیم بلا مانع است.