طرز تهیه دمپخت توله؛ یک وعده غذایی مغذی و بسیار خوشمزه

طرز تهیه دمپخت توله؛ یک وعده غذایی مغذی و بسیار خوشمزه

طرز تهیه دمپخت توله امروز می‌خواهیم در سایت آموزشی نکته چی، به سراغ یکی از این غذاهای محبوب و دوست‌داشتنی برویم؛ طرز تهیه …

طرز تهیه کنسرو گوجه فرنگی، با ماندگاری طولانی در خانه

طرز تهیه کنسرو گوجه فرنگی، با ماندگاری طولانی در خانه

طرز تهیه کنسرو گوجه فرنگی کنسرو گوجه فرنگی یکی از انواع چاشنی‌های خوشمزه، پرطرفدار و لذیذ برای درست کردن انواع غذاهای خوش طعم …

طرز تهیه ترشی گل کلم ساده و خوشمزه مرحله به مرحله

طرز تهیه ترشی گل کلم ساده و خوشمزه مرحله به مرحله

طرز تهیه ترشی گل کلم ترشی گل کلم یکی از انواع چاشنی های بسیار دوست داشتنی و خوشمزه ایرانی است که معمولا در …

طرز تهیه پوره گوجه فرنگی

نگهداری پوره گوجه فرنگی در شیشه طرز تهیه پوره گوجه فرنگی برای ترشی طرز تهیه پوره گوجه فرنگی کنسروی پوره گوجه فرنگی خشک نگهداری پوره گوجه فرنگی در یخچال

پوره گوجه فرنگی یکی از انواع چاشنی های معروف و ساده است که در خوشمزه تر شدن برخی غذاها نقش موثری دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پوره گوجه فرنگی در ادامه با سایت آموزشی نکته چی همراه باشید.

مواد لازم پوره گوجه فرنگی
گوجه فرنگی۱۵ کیلوگرم
روغن مایع۵ ملاقه

طرز تهیه پوره گوجه فرنگی

مرحله اول

برای تهیه پوره گوجه فرنگی در ابتدای کار گوجه فرنگی ها را به خوبی می شویم، سپس درون آبکش می ریزیم تا آب اضافی شان خارج شود. در ادامه سر گوجه فرنگی ها را با چاقو برش زده و آنها را به اندازه های کوچکتر خرد می کنیم.

مرحله دوم

حالا گوجه فرنگی ها را درون غذاساز ریخته و چند پالس می زنیم تا گوجه فرنگی ها کمی پوره شوند. توجه داشته باشید گوجه فرنگی ها را بیش از حد میکس نکنید. در ادامه پوره گوجه فرنگی را درون یک تابه بزرگ می ریزیم.

مرحله سوم

حالا تابه را روی حرارت گذاشته و اجازه می دهیم پوره گوجه فرنگی بجوشد تا آب اضافی اش کاملا تبخیر شود. زمانی که آب اضافی پوره گوجه فرنگی تبخیر شد، روغن مایع را به تابه اضافه کرده و تفت می دهیم.

مرحله چهارم

حالا اجازه می دهیم پوره گوجه فرنگی کاملا سرخ شود، سپس تابه را از روی حرارت برداشته و اجازه می دهیم دمای آن با دمای محیط یکی شود. در نهایت پوره گوجه فرنگی را درون زیپ کیپ ریخته و هواگیری می کنیم.

مرحله پنجم

در نهایت پوره گوجه فرنگی را درون فریزر زد نگهداری می کنیم تا کاملا منجمد شوند. از پوره گوجه فرنگی می توانید درون انواع پلوها خورش ها و همچنین برای تهیه برخی از سس ها استفاده کنید. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 12 شهریور 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام نکته چی و لینک مستقیم بلا مانع است.