طرز تهیه آبلیموی خانگی

فیلم طرز تهیه آبلیمو خانگی فیلم طرز تهیه آبلیمو آبلیمو را چگونه صاف کنیم طرز تهیه آبلیمو صنعتی طرز تهیه شربت آبلیمو طرز تهیه آبلیمو نی نی سایت نحوه نگهداری از آبلیمو خانگی به زبان دکتر سمیعی نگهداری ابلیمو با تفاله

آبلیموی خانگی یکی از انواع چاشنی های خوشمزه و محبوب است که طرفدارهای زیادی در سراسر ایران دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه آبلیموی خانگی در ادامه با سایت آموزشی نکته چی همراه باشید.

مواد لازم آبلیموی خانگی
لیمو۹ کیلوگرم

طرز تهیه آبلیموی خانگی

مرحله اول

برای تهیه آبلیموی خانگی در ابتدای کار از لیموهای درشت که پوست آنها نازک و زرد رنگ است استفاده می کنیم. در ادامه لیموها را درون یک لگن حاوی آب ریخته، سپس اجازه می دهیم به مدت دو ساعت درون آب بمانند.

مرحله دوم

پس از گذشت این زمان لیموها را کاملا شسته و روی یک پارچه حوله ای پهن می کنیم تا کاملا خشک و رطوبت آنها گرفته شود. زمانی که لیموها خشک شدند، آنها را از وسط نصف کرده و کنار می گذاریم.

مرحله سوم

حالا لیموها را با استفاده از آبمیوه گیر دستی به خوبی آب می گیریم، سپس درون شیشه های جا نوشابه ای می ریزیم. در ادامه آبلیموها را درون یخچال نگهداری می کنیم تا کپک نزنند یا سیاه رنگ نشوند.

مرحله چهارم

در صورتی که درون یخچال جا نداشته باشید اطراف شیشه‌ آبلیمو را با کیسه مشکی می پوشانیم و درون کابینت در یک جای تاریک نگهداری می کنیم تا رنگ آنها تیره نشود. شیشه ها کاملا پر باشند تا آبلیمو کپک نزند. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 12 شهریور 1401

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام نکته چی و لینک مستقیم بلا مانع است.