طرز تهیه نان سیب زمینی خوشمزه و مغزدار مرحله به مرحله

طرز تهیه نان سیب زمینی خوشمزه و مغزدار مرحله به مرحله

طرز تهیه نان سیب زمینی نان سیب زمینی یکی از انواع نان های خوشمزه و مقوی است که با مواد ساده ای درست …

طرز تهیه خورش نازخاتون؛ دستور پختی برای علاقه‌مندان به غذاهای ترش

طرز تهیه خورش نازخاتون؛ دستور پختی برای علاقه‌مندان به غذاهای ترش

طرز تهیه خورش نازخاتون در این مطلب از سایت آموزشی نکته چی، به سراغ یکی از خورش‌های سنتی و بسیار خوشمزه ایرانی، خورش …

طرز تهیه دونات خوشمزه به روش خانگی مرحله به مرحله

طرز تهیه دونات خوشمزه به روش خانگی مرحله به مرحله

طرز تهیه دونات دونات یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و بین المللی است که طرفدارهای زیادی دارد و معمولا بسیار مناسب برای …

طرز تهیه کیک کماج

طرز تهیه کیک کماج طرز تهیه کیک کماج با خرما و گردو طرز تهیه کیک کماج با شیره خرما

کیک کماج یکی از انواع کیک‌های خوشمزه و لذیذ است که خیلی راحت و سریع و با روش‌های مختلف آماده و تهیه می‌شود این کیک به عنوان یک دسر شیک و خوش طعم برای پذیرایی و مهمانی‌ها بسیار مناسب است و بافتی سبک و نرم و لطیف دارد. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه کیک کماج در ادامه با سایت آموزشی نکته چی همراه باشید.

مواد لازم کیک کماج
آرد۲ پیمانه
تخم مرغ درشت۳ عدد
بکینگ پودر۲ قاشق چای خوری
پودر هلنصف قاشق چای خوری
وانیلنصف قاشق چای خوری
شیره خرما۳/۲ پیمانه
شیر گرمنصف پیمانه
گلاب۴/۱ پیمانه
روغن مایعنصف پیمانه
خرما هسته و پوست گرفته و خرد شدهنصف پیمانه
کشمش۳/۲ پیمانه
گردو خرد شدهبه مقدار دلخواه

طرز تهیه کیک کماج

مرحله ۱: ترکیب مواد خشک

برای طرز تهیه کیک کماج ابتدا آرد را الک کنید تا بافت آن سبک و یکدست شود و بعد بکینگ پودر و پودر هل را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا خوب ترکیب شوند و دوباره ترکیب آن‌ها را با هم الک کنید تا بافت مواد آردی یکدست شود و بعد داخل ظرفی بریزید و کنار بگذارید.

مرحله ۲: ترکیب تخم‌مرغ و اضافه کردن وانیل

سپس تخم مرغ‌ها را داخل یک ظرف بریزید و با همزن برقی به مدت تقریباً ۵ دقیقه هم بزنید تا از لختگی خارج شوند و کاملاً صاف و یکدست شوند و بافت آن‌ها حجیم و رنگ آن‌ها روشن شود سپس وانیل را به تخم‌ مرغ‌ها اضافه کنید و دوباره هم بزنید.

مرحله ۳: افزودن شیره و رفع بوی تخم‌مرغ

وقتی عطر وانیل در مواد پخش شد، هم‌زن برقی را خاموش کنید و با لیسک اطراف ظرف را تمیز دورگیری کنید تا بوی زحم تخم مرغ‌ها از بین برود سپس مقداری شیره خرما را به مخلوط اضافه کنید و به مدت دو دقیقه دیگر با همزن برقی هم بزنید.

نکته: استفاده از شیره دلخواه

به جای شیره خرما می‌توانید از شیره انگور و یا سه شیره هم استفاده کنید، فقط میزان شیرینی شیره انگور از شیره خرما کمتر است و اگر می‌خواهید که کیک کماج زیاد شیرین شود شیره انگور را بیشتر داخل مواد بریزید و یا شیره خرما بریزید.

مرحله ۴: اضافه کردن شیر گرم و گلاب

سپس مقدار شیر گرم را به مخلوط اضافه کنید و کمی هم بزنید تا با هم ترکیب و یکدست شوند بعد با توجه به ذائقه و سلیقه خودتان مقداری گلاب را به مخلوط اضافه کنید و فقط به اندازه‌ای که با هم مخلوط شوند هم بزنید تا عطر گلاب در مواد پخش شود.

مرحله ۵: اضافه کردن روغن مایع و خرما

بعد روغن مایع را به مخلوط اضافه کنید و کمی هم بزنید تا بافت مخلوط یکدست شود سپس مقداری خرما را پوست بگیرید و از وسط برش دهید و هسته‌های آن‌ها را جدا کنید، سپس خرماها را با چاقوی تیز خرد و ریز کنید و به مخلوط اضافه کنید.

مرحله ۶: ترکیب آرد با مواد کیک

سپس با لیسک هم بزنید تا خرماها در مخلوط کاملاً به طور یکسان پخش شوند بعد ترکیب آرد را کم کم و در چند مرحله به مخلوط مواد اضافه کنید و با لیسک یا همزن دستی به شکل دورانی هم بزنید تا با هم ترکیب شوند و بافت یکدستی تشکیل شود.

مرحله ۷: اضافه کردن کشمش و گردو

بعد به دلخواه و با سلیقه خودتان می‌توانید در این مرحله دوباره مقداری خرما که در اندازه‌های کمی درشت‌تر از قبل خرد شده‌اند به مخلوط مواد اضافه کنید و با هم ترکیب کنید، سپس مقداری کشمش و کمی مغز گردوی خرد شده را داخل یک ظرف بریزید.

مرحله ۸: ترکیب کشمش و گردو با آرد

سپس مقداری آرد روی کشمش‌ها و مغز گردو‌ها که به اندازه کشمش‌ها خرد شده‌اند، بپاشید و کاملاً با هم ترکیب کنید تا سطح کشمش‌ها و گردوها با آرد پوشانده شود، این کار باعث می‌شود که آن‌ها بعد از ترکیب کردن مواد داخل مایه کیک ته نشین نشوند.

مرحله ۹: آماده‌سازی قالب و افزودن مایه کیک

بعد کشمش‌ها و گردو را به مخلوط مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا خوب با هم ترکیب شوند سپس کف قالب میان تهی ۲۵ سانتی را با ارده کنجد و یا روغن جدا کننده کاملا چرب کنید تا کیک بعد از پخت به قالب نچسبد و راحت خارج شود.

مرحله ۱۰: آماده‌سازی نهایی قالب و ریختن مایه

اگر ارده کنجد و یا روغن جدا کننده در دسترس نبود می‌توانید از کره و یا روغن جامد استفاده کنید و قالب را چرب کنید و سپس مقداری آرد در قالب بپاشید و بعد مایه کیک را داخل قالب بریزید و آن را هوا گیری کنید و روی آن را با لیسک صاف کنید.

نکته: راه‌های بهبود بافت کیک

برای هواگیری مخلوط و یا خارج کردن حباب‌های داخل مایه کیک می‌توانید با قالب به آرامی یکی دوبار روی سطح کار ضربه بزنید و یا با یک خلال دندان روی مایه کیک بکشید تا حباب‌های داخل مایه کیک از بین برود و بافت آن بهتر شود.

مرحله ۱۱: قرار دادن کیک در فر

بعد قالب را در فر که از ۱۰ دقیقه قبل گرم شده است قرار دهید و دمای فر را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید و اجازه دهید تا کیک به مدت تقریباً ۴۰ تا ۵۰ دقیقه در فر بپزد و سطح آن کمی طلایی رنگ شود. زمان پخت بستگی به حرارت فر دارد.

مرحله ۱۲: چک کردن پخت کیک

دقت کنید در ۳۰ دقیقه اول در فر را باز نکنید تا پف کیک از بین نرود و بعد از آن یک سیخ چوبی یا خلال دندان را داخل کیک فرو کنید و بعد بیرون بیاورید اگر از مایه کیک چیزی به آن نچسبیده بود یعنی کیک کاملا مغز پخت شده و آماده است.

مرحله ۱۳: خارج کردن کیک از فر و قالب

سپس قالب را از فر بیرون بیاورید و در دمای محیط قرار دهید تا کیک خنک شود بعد با یک چاقوی تیز لبه‌های کیک را از قالب جدا کنید و قالب را به آرامی برگردانید تا کیک به طور کامل از قالب خارج شود و ظاهر و شکل آن خراب نشود.

مرحله ۱۴: تزئین سطح کیک

بعد مقداری شیره خرما را داخل یک قیف بریزید و روی سطح کیک به شکل خطوط باریک بریزید و تزئین کنید سپس با سلیقه خودتان می‌توانید روی کیک را با مقداری بادام پرک شده و پودر گل محمدی یا پودر پسته و مغز گردوی خرد شده تزئین کنید.

مرحله ۱۵: برش زدن و سرو کردن کیک

تزئین روی کیک کاملاً سلیقه‌ای است و می‌توانید از انواع مغزیجات آجیل استفاده کنید سپس کیک کماج را در شکل و اندازه دلخواه برش بزنید و چند برش از آن را داخل یک ظرف مناسب بچینید و بعد این کیک خوش طعم و مقوی را به همراه چای سرو کنید.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 2 شهریور 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام نکته چی و لینک مستقیم بلا مانع است.