طرز تهیه قلیه ربنیک؛ دستور پختی برای علاقه‌مندان به غذاهای محلی

طرز تهیه قلیه ربنیک؛ دستور پختی برای علاقه‌مندان به غذاهای محلی

طرز تهیه قلیه ربنیک یکی از دستورات پخت که شاید کمتر در میان صفحات کتاب‌های آشپزی به چشم بخورد، قلیه ربنیک است. این …

طرز تهیه رنگینک قالبی خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله

طرز تهیه رنگینک قالبی خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله

طرز تهیه رنگینک قالبی رنگینک قالبی یکی از انواع دسرهای خوشمزه و قدیمی ایرانی است که برای پذیرایی بسیار مناسب می باشد، برای …

طرز تهیه چیز کیک قهوه خوشمزه و ساده مرحله به مرحله

طرز تهیه چیز کیک قهوه خوشمزه و ساده مرحله به مرحله

طرز تهیه چیز کیک قهوه چیز کیک قهوه یکی از کیک‌های خوشمزه و با طعم و عطر فوق‌العاده است که خیلی راحت و …

طرز تهیه پودینگ نسکافه وانیلی

طرز تهیه پودینگ نسکافه وانیلی, دستور تهیه پودینگ نسکافه وانیلی

پودینگ نسکافه وانیلی یکی از انواع پودینگ‌های خوشمزه و لذیذ است که خیلی راحت و سریع آماده و تهیه می‌شود و یک دسر فوق العاده مناسب و شیک و برای پذیرایی و مهمانی‌ها است. این دسر خوش طعم بافتی نرم و لطیف دارد و بسیار پرطرفدار است. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه پودینگ نسکافه وانیلی در ادامه با سایت آموزشی نکته چی همراه باشید.

مواد لازم برای پودینگ نسکافه
شیر۲ لیوان
نشاسته ذرت۲ قاشق غذا خوری
شکر۵ قاشق غذا خوری
نسکافه گلد یا قهوه فوری۱ قاشق غذا خوری
خامه صبحانه۲ قاشق غذا خوری
مواد لازم برای پودینگ وانیلی
شیر۲ لیوان
نشاسته ذرت۳ قاشق غذا خوری
شکر۵ قاشق غذا خوری
وانیل۴/۱ قاشق غذا خوری
خامه صبحانه۲ قاشق غذا خوری
مواد لازم برای سس شکلات و لایه بیسکوئیتی
خامه صبحانه یا خامه قنادی۱۰۰ گرم
شکلات تخته‌ای۶۰ گرم
بیسکوئیت پتی پور۱ بسته

طرز تهیه پودینگ نسکافه وانیلی

مرحله ۱: ترکیب شیر و نشاسته ذرت

برای طرز تهیه پودینگ نسکافه وانیلی ابتدا ، شیر را داخل یک ظرف بریزید و نشاسته ذرت را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا با هم مخلوط شوند و بعد شکر و نسکافه را روی مخلوط بریزید و هم بزنید و ظرف را روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید.

مرحله ۲: اضافه کردن خامه و تهیه لایه اول

مخلوط را مدام هم بزنید تا به غلظت مناسب برسد و بافت آن یکدست شود و بعد ظرف را از روی حرارت بردارید سپس خامه را به مخلوط اضافه کنید و هم بزنید تا با مواد ترکیب شود، بعد یک لایه از پودینگ را داخل ظرف‌های مورد نظر بریزید.

مرحله ۳: استراحت پودینگ و آماده‌سازی بیسکوئیت

بعد سطح مواد را صاف کنید و ظرف‌ها را داخل یخچال قرار دهید تا پودینگ نسکافه خودش را بگیرد و سفت و منسجم شود، سپس برای لایه بعدی بیسکوئیت پتی پور را با میکسر یا مخلوط‌ کن کاملا پودر کنید، به طوری که بافت آن یکدست و صاف شود.

مرحله ۴: تهیه لایه بیسکوئیت

بعد از این که لایه پودینگ نسکافه کمی بسته شد، بیسکوئیت‌ها را روی لایه اول بریزید و پخش کنید و سپس سطح آن را صاف کنید، برای پودر کردن بیسکوئیت‌ها اگر میکسر یا مخلوط کن در دسترس نبود می‌توانید از گوشتکوب دستی هم استفاده کنید.

مرحله ۵: تهیه پودینگ وانیلی

دوباره ظرف پودینگ‌ها را در یخچال قرار دهید و برای درست کردن پودینگ وانیلی، شیر را داخل یک ظرف بریزید و نشاسته ذرت را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا با هم مخلوط شوند و بعد شکر را هم روی آن‌ها بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید.

مرحله ۶: اضافه کردن خامه و تهیه لایه دوم

مخلوط را مدام هم بزنید تا غلظت آن بیشتر شود و بافت آن یکدست و صاف شود بعد از این که مخلوط به غلظت مناسب رسید، کمی وانیل اضافه کنید و هم بزنید و ظرف را از روی حرارت بردارید و بعد خامه را به آن اضافه کنید و با هم مخلوط کنید.

مرحله ۷: استراحت پودینگ و تهیه سس شکلاتی

وقتی بافت مخلوط یکدست و صاف شد، یک لایه روی بیسکوئیت‌ها بریزید و سطح آن را صاف کنید و در یخچال قرار دهید تا پودینگ وانیلی خودش را بگیرد و سفت شود، در این فاصله می‌توانید برای تزئین روی پودینگ سس شکلاتی را درست کنید‌.

مرحله ۸: تهیه سس شکلاتی

خامه را داخل یک ظرف بریزید و روی حرارت غیر مستقیم مثل بخار کتری نگه دارید تا گرم شود و بافت آن کمی نرم شود و بعد مقداری شکلات تخته‌‌ای را خرد کنید و به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند و بافت یکدستی تشکیل شود.

مرحله ۹: اضافه کردن سس شکلاتی به پودینگ

سپس سس شکلات را از روی حرارت بردارید و وقتی که کمی از حرارت افتاد، طرف پودینگ‌ها را از یخچال بیرون بیاورید و سس شکلات را روی لایه پودینگ وانیلی بریزید، طوری که تمام سطح آن را بپوشاند و بعد سطح سس شکلات را صاف کنید.

مرحله ۱۰: تزئین و سرو پودینگ نسکافه وانیلی

دوباره ظرف پودینگ‌ها را داخل یخچال قرار دهید تا سس شکلات خودش را بگیرد و سفت شود، بعد از ۱ تا ۲ ساعت، پودینگ‌ها را از یخچال بیرون بیاورید و روی آن‌ها را با شکلات چیپسی، پودر پسته، خرده‌های مغز گردو و ترافل رنگی تزئین کنید. در آخر پودینگ نسکافه وانیلی را به عنوان یک دسر شیک و جذاب همراه با انواع مخلفات برای پذیرایی سرو کنید‌.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 12 مرداد 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام نکته چی و لینک مستقیم بلا مانع است.