نکات خوشمزه تر شدن خورش قورمه سبزی

ادویه مخصوص قورمه سبزی دارچین در قورمه سبزی دلیل آب انداختن قورمه سبزی راز خوشمزه شدن قورمه سبزی سامان گلریز ترکیب سبزی قورمه

خورش قورمه سبزی از خورش های پر طرفدار ایرانی است که پختن آن به بهترین شکل کمی مشکل است، با رعایت این نکات می توانید قورمه سبزی بهتری طبخ کنید، در ادامه با نکته چی همراه باشید.

نکات طلایی قورمه سبزی

زمان کافی

مهمترین دلیل برای خوشمزه تر شدن قورمه سبزی زمان دادن به آن برای پخت کامل است. برای پخت و جا افتادن قورمه سبزی به ۵ ساعت زمان نیاز است و اگر می خواهید یک قورمه سبزی مجلسی درست کنید حتما این زمان را در نظر بگیرید.

اگر می خواهید این خورش را برای ناهار اماده کنید حتی می توانید از شب قبل آنرا بار بگذارید. غذاهای سنتی و قدیمی ایرانی همگی یک ترفند مهم برای خوشمزه تر شدن دارند و ان هم این است که زمان پخت کافی داشته باشند.

استفاده از آب جوش

یکی دیگر از نکات طلایی پخت قورمه سبزی استفاده از آب جوش برای پخت این خورش می باشد، زیرا آب جوش باعث می شود خورش خوشمزه تری داشته باشید. حتما برای شروع پخت و در صورت کم بودن آب خورش در میانه پخت از آب جوشیده شده و داغ استفاده کنید.

سبزی تازه

یکی دیگر از نکات مهم در پخت قورمه سبزی استفده از سبزی تازه می باشد. این کار باعث می شود که طعم قورمه سبزی شما شبیه به طعم خورش های رستورانی و نذری شود. البته سبزی خشک و فریزری هم می تواند قورمه سبزی را خوشمزه کند ولی سبزی تازه چیز دیگری است.

روغن انداختن قورمه سبزی

برای اینکه خورشت قورمه سبزی شما حداکثر روغن را بیندازد می توانید از یک روش قدیمی استفاده کنید. در ۵ دقیقه پایانی پخت خورش دو تکه یخ کوچک داخل قوره سبزی بیندازید، این کار باعث شوک به مواد قورمه سبزی می شود و روغن درونشون را خارج می کند.

لیمو عمانی

لیمو عمانی پاشنه آشیل آشپزهای مبتدی در انواع غذاها می باشد و کمتر کسی پیدا می شود که قورمه سبزی های ابتدایی خود را با لیمو عمانی تلخ نکرده باشد. برای جلوگیری از تلخ شدن و همچنین داشتن طعمی ترش و خوشمزه حتما دانه های درون لیمو عمانی را خارج کنید و در ۱۵ دقیقه آخر به خورش اضافه کنید.

استفاده از آب قلم یا آب گوشت

یکی دیگر از موادی که می تواند باعث خوشمزه تر شدن خورش شما شود و طعم خورش قورمه سبزی شما را به خورش های نذری نزدیک کند استفاده از عصاره قلم گوساله یا آب گوشت می باشد. قلم را در آب جوش قرار دهید تا تمام مغز قلم خارج شود سپس انرا صاف کنید و برای انواع غذاهای سنتی استفاده کنید.

استفاده از زودپز ممنوع

یکی دیگر از نکاتی که خانم های به دلیل کمبود وقت به ان دقت نمی کنند استفاده کردن از زودپز برای پخت سریعتر این خورش می باشد. توصیه می کنیم حتما قورمه سبزی را در یک قابلمه معمولی و با زمان کافی بپزید تا نتیجه دلخواه را بگیرید.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 21 شهریور 1399
  • منبع :
  • تصویر از اینستاگرام ashpaz.khanoomi

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام نکته چی و لینک مستقیم بلا مانع است.