طرز تهیه سالاد میوه

طرز تهیه سالاد میوه برای مهمانی طرز تهیه سالاد میوه تابستانی با خامه شربت برای سالاد میوه طرز تهیه سالاد میوه با پرتقال و سیب سس سالاد میوه طرز تهیه سالاد میوه با سس مایونز طرز تهیه سالاد میوه رژیمی زمستانی

برای تهیه سالاد میوه خوشمزه، ابتدا سس را با خامه صبحانه، عسل و آب پرتقال تهیه کنید و در یخچال قرار دهید. سپس توت فرنگی، کیوی، پرتقال و سیب را تمیز کرده و برش بزنید، هرکدام را به شکل متفاوتی خرد کنید و به ظرف سالاد اضافه کنید. موز را نیز پوست بگیرید، خرد کنید، سپس روی سالاد بچینید. برای زیبایی بیشتر، دانه های انار را روی سالاد بریزید. در آخر، سس را از یخچال بیرون آورده و روی سالاد بریزید و آن را سرو کنید. هنگام انتخاب میوه ها، بهتر است از میوه های با طعم و بافت مشابه استفاده کنید تا کیفیت سالاد بیشتر شود، برای آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد میوه در ادامه با سایت آموزشی نکته چی همراه باشید.

مواد لازم برای سالاد
توت فرنگی۱۰ عدد
پرتقال۲ عدد
کیوی۳ عدد
سیب۲ عدد
موز۱ عدد
کنجد۶ قاشق غذا خوری
مواد لازم برای سس
خامه صبحانه۲ قاشق غذا خوری
عسل۱ قاشق غذا خوری
آب پرتقالآب نصف پرتقال

طرز تهیه سالاد میوه

مرحله اول

برای طرز تهیه سالاد میوه ابتدا برای درست کردن سس سالاد مقداری خامه صبحانه را داخل یک ظرف بریزید و بعد مقداری عسل به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند سپس یک پرتقال را تمیز بشورید و از وسط برش بزنید و بعد آب نصف آن را بگیرید.

مرحله دوم

سپس آب پرتقال را کم کم به سس اضافه کنید و هم بزنید تا خوب با هم مخلوط و یکدست شوند و سس نه خیلی شل و نه خیلی سفت باشد، بعد از این که سس آماده شد آن را داخل یخچال قرار دهید تا طعم مواد کاملا به خورد هم برود و خوشمزه‌تر شود.

مرحله سوم

بعد توت ‌فرنگی‌ها را تمیز بشورید و برگ‌ها و ساقه‌های آن‌ها را جدا کنید و هر توت فرنگی را به چهار قسمت تقسیم کنید و داخل ظرف سالاد بریزید، سپس کیوی‌ها را بشورید و پوست بگیرید و به شکل نگینی و در اندازه‌های یکسان برش دهید.

مرحله چهارم

سپس کیوی‌ها را هم داخل ظرف سالاد بریزید و بعد پرتقال‌ها را پوست بگیرید و به شکل نگینی و در اندازه‌های تقریبا هم اندازه کیوی‌ها برش دهید و به بقیه میوه‌های داخل ظرف اضافه کنید، بعد از آن سیب‌های خوشرنگ را تمیز بشورید و خشک کنید.

مرحله پنجم

بعد به دلخواه خودتان سیب‌ها را پوست بگیرید و یا با پوست استفاده کنید و داخل سالاد بریزید از ترکیب سیب قرمز و سبز استفاده کنید تا سالاد خوشرنگ‌تر شود، سپس سیب‌ها را از وسط برش دهید و نصف کنید و بعد دانه‌های داخل سیب را خارج کنید.

مرحله ششم

سپس سیب‌ها را به شکل نگینی و در اندازه‌ دلخواه و تقریبا هم اندازه برش‌های قبلی میوه‌ها برش بزنید و به میوه‌های داخل ظرف اضافه کنید و بعد همه میوه‌ها را با هم مخلوط کنید تا در همه قسمت‌ها پخش شوند، سعی کنید سیب را بعد از همه میوه‌ها بریزید.

مرحله هفتم

سیب و موز چون تغییر رنگ می‌دهند بهتر است که ابتدا بقیه میوه‌ها را داخل ظرف سالاد بریزید و بعد سیب و موز را به آن‌ها اضافه کنید، بعد موز‌ را پوست بگیرید و به شکل اریب و حلقه‌ای در اندازه‌های بزرگتر از برش‌های میو‌ه‌های قبلی خرد کنید.

مرحله هشتم

سپس برش‌های موز را داخل کنجد بزنید تا کاملا به کنجد آغشته شود و کنجد تمام سطح موز را بپوشاند و سپس برش‌های موز را روی سالاد بچینید و آن را تزئین کنید و بعد با سلیقه خودتان می‌توانید روی سالاد دانه‌های انار را بریزید تا خوشرنگ‌تر شود.

نکته

برای درست کردن سالاد میوه می‌توانید با توجه به ذائقه و سلیقه خودتان از هر نوع میوه‌ای استفاده کنید اما سعی کنید که از میوه‌های با طعم و مزه‌ و بافت تقریبا مشابه استفاده کنید تا سالاد کیفیت بیشتری داشته باشد مثلا از هندوانه و سیب همزمان استفاده نکنید.

مرحله نهم

بعد سس سالاد را از یخچال بیرون بیاورید و روی سالاد بریزید و تزئین کنید و سپس سالاد میوه را برای پذیرایی و مهمانی‌ها در ظرف‌های تک نفره بریزید و همراه با انواع مخلفات و نوشیدنی‌های دلچسب و شیرینی‌های خوش طعم برای پذیرایی سرو کنید.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 29 تیر 1402

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام نکته چی و لینک مستقیم بلا مانع است.